Doktorlar Forumu

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2017 Ağustos TUS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı
#1
2017 TUS Sonbahar Dönemi yerleştirme sonuçları açıklandı!
TUS (Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı) yerleştirme sonuçları açıklandı. ÖSYM'nin resmi sitesi üzerinden duyurulan sonuçlar, adayların erişimine açıldı.

"2017 TUS Sonbahar Dönemi yerleştirme işlemleri tamamlanmış olup adaylar yerleştirme sonuçlarına 16 Ocak 2018 günü saat 16:55’den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile erişebilir.

Adaylara saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI"

Arrow 2017 TUS SONBAHAR DÖNEMI YERLEŞTİRME SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK ?

5.1. TUS sonucuna göre yerleştirme işleminin yapılabilmesi için yabancı dil yeterliliği ve mesleğini yapmaya yetkili olma şartı aranır.

5.2. Adaylar; 2017-TUS İlkbahar ve 2017-TUS Sonbahar Dönemi puanlarını öğrendikten sonra, ilgili sınav dönemi için tercih işlemlerini ne zaman ve nasıl yapacaklarını ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr adresinden öğreneceklerdir.

5.3. Sınavla ilgili olası mahkemeler sonuçlanmadan tercih işlemleri başlatılmayacaktır.

5.4. Adaylar tercihlerini yaparken, tercih süresince ÖSYM'nin internet sayfasında yayımlanacak olan tercih kılavuzundan yararlanmaları gerekmektedir.

5.5. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar tercih süresi içinde internet aracılığıyla tercihlerini değiştirebileceklerdir. Belirtilen tercih süresi dışında tercihlerde herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır.

5.6. Her bir uzmanlık dalına hangi puana göre seçme yapılacağı ilgili tablolarda gösterilmiştir. Kontenjan tablolarında yer alan programlara, ilgili Ağırlıklı Mesleki Bilgi Sınavı Puanı 45 veya daha yüksek olanlar arasından seçme yapılacaktır. Yerleştirmede esas alınacak Ağırlıklı Mesleki Bilgi Sınavı Puanı 45'ten düşük olanlar o puan türüyle öğrenci alan programlar için yapılan yerleştirme işlemine dahîl edilmeyeceklerdir.

EK YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?

2017-TUS sonuçlarına göre yapılan yerleştirme sonunda adayların tercih etmemesi, adayların yerleştirilmesine rağmen durumlarının atanmaya uygun olmaması veya yerleştirilmesi yapılan adayların başvuru süresi içinde başvurmaması nedeniyle boş kalan kontenjanlara ÖSYM tarafından merkezi olarak ek yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, 2017-TUS ilgili dönemin Ek Yerleştirme Boş Kontenjanları ile tercih işlemlerini hangi tarihler arasında yapacaklarını ÖSYM'nin internet sitesinden öğreneceklerdir. Ek yerleştirme kontenjanlarına başvurabilmek için aşağıdaki koşulların tümünün karşılanması gerekmektedir.

a) 2017-TUS ilgili dönemi sınavına girmiş olmak,
b) 2017-TUS ilgili dönemi sonunda hiçbir programa yerleşmemiş olmak,
c) Yerleştirmede esas alınacak Ağırlıklı Mesleki Bilgi Sınavı Puanı 45 ve üzerinde olmak Adaylar ek yerleştirme için 15,00 TL tercih ücreti yatıracaklardır.

Adaylar, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı /banka kartı ile yerleştirme ücretini yatıracaklardır. Tercih süresi içinde yerleştirme ücretini yatırmayan adayların bu yerleştirme için yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak ve bu tercihler yerleştirme işlemine alınmayacaktır.

Ek Yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin internet sayfasında yayımlanacaktır. Bu ilan tarihinden bir iş günü sonra başlamak üzere adayların yerleştirildikleri kurumlara 10 iş günü içerisinde kayıtlarını yaptırmaları zorunludur. Adaylara ayrıca yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

sts, tus, 2017, ÖSYM, sts sınav sonuçları, tus sınav sonuçları, tus yerleştirme sonuçları, sts sonuçları açıklandı mı, tus sonuçları açıklandı mı, Tıpta Uzmanlık Eğitimi Sınavı, Tespit Sınavı Tıp Doktorluğu sınavı
- Sağlıcakla kalın.
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  2017 Ağustos TUS Sonuçları Açıklandı AvicennA 0 559 20.12.2017, 21:14
Son Yorum: AvicennA

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi