Doktorlar Forumu

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FORUM KURALLARI
#1
DR10 Doktorlar Forumu Kuralları:

1 - Forum dahilinde Türkiye Cumhuriyeti Anayasası temel ilkelerine aykırı olan söz, cümle ve siyasi simgeler içeren veya genel ahlaka aykırı kullanıcı ismi, kullanıcı resmi veya mesajlar kesinlikle yasaktır. Buna uymamakta ısrar eden üyeler süresiz banlacaktır ve mesajları silinecektir. 

2 - Forumlarda siyasi başlıklara kesinlikle izin verilmemektedir. Bu kurala uymayan başlıklar uyarı yapılmaksızın silinir. Üye uyarıldıktan sonra siyasi içerikli başlıklar açmaya devam ederse üyeliği süresiz banlanacaktır.

3 - Forumun daha düzenli ve daha faydalı olması açısından lütfen açacağınız başlıkları ''uygun'' forum kategorisi altında açmaya özen gösteriniz. Açılan forum başlıklarında konuyu açıklayıcı bir başlık seçilmesine dikkat edilmelidir. Konuyla alakasız açılan başlıklar, tamamı büyük karakterle açılıp daha çok dikkat çekilmek isteyen başlıklar uyarı yapılmaksızın düzenlenir ya da silinir.

4 - Bu sitede herhangi bir nedenden dolayı üyelere, 3.şahıslara, diğer mesleklere, kurumlara hakaret içeren, rencide edici, küçük düşürücü mesaj, fotoğraf ve benzeri mesajlar yazılamaz. Bunları yapan üye süresiz banlanacaktır. 

5 - Yeni bir başlık açmadan önce arama butonunu kullanarak o başlığın daha önce forumda yer alıp almadığını kontrol ediniz. Aynı içeriğe sahip olan başlıklar gerekçe belirtilerek kısa bir süre kilitlenecek daha sonra silinecektir. 

6 - Forum yetkilileri gerekli gördükleri müdahaleleri yapma hakkına sahiptir. İzinsiz reklam yapmak yasaktır.

7 - İkili tartışmalar kesinlikle genele taşınmayacak konu hakkında varsa bir şikayet yöneticilere bildirilecektir. 

8 - Forumlarda dil, din, mezhep ayrımı içeren yazılar uyarı yapılmaksızın silinir. Bu üyeler uyarılır tekrarında ise süresiz banlanır.

9 - Forumlada paramedikal film, video ve mp3 indirme linki paylaşımı kesinlikle yapılamaz. Yapanlar uyarıldıktan sonra paylaşımları silinir. Israrla paylaşım linki yayınlayan üye süresiz banlanır.

10 - Üyeliğini sildirmek isteyenlerin yönetimden mesajlarının silinmesi konusunda talepleri kesinlikle kabul edilmeyecektir. 

11 - DR10 forumda paylaşılan tüm kaynaklar tanıtım amaçlıdır. Bilgisayarınıza indirdikten 24 saat içinde silinmesi gerekir. Doğacak sorunlardan sitemiz mesul değildir!

12 - Yazılan bu kuralları tüm site üyeleri ve yeni üye olan kişilerin okuduğu kabul edilmektedir. Bu nedenle kuralları okumamış olmak, kurallara uymamak için bahane sayılamaz.

13 - Saygılı bir biçimde fikir ve bilgi alışverişi içinde olan tüm üyelere kapımız sonuna kadar açıktır.

14 - Sitemiz; hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "Yer Sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "Uyar ve Kaldır" prensibini benimsemiştir. Sitemizdeki diğer tüm ticari markalar ve telif hakları firma sahiplerine aittir. İlgili yasa: http://www.yaybir.org.tr/bilgi-bankasi/u...istemi/450

15 - Türk Ceza Kanununun 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu Ek Madde 4 gereğince; "Dijital iletim de dâhil olmak üzere işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla servis ve bilgi içerik sağlayıcılar tarafından eser sahipleri ile bağlantılı hak sahiplerinin bu Kanunda tanınmış haklarının ihlâli halinde, hak sahiplerinin başvuruları üzerine ihlâle konu eserler içerikten çıkarılır. Bunun için hakları haleldar olan gerçek veya tüzel kişi öncelikle bilgi içerik sağlayıcısına başvurarak üç gün içinde ihlâlin durdurulmasını ister. İhlâlin devamı halinde bu defa, Cumhuriyet savcısına yapılan başvuru üzerine, üç gün içinde servis sağlayıcıdan ihlâle devam eden bilgi içerik sağlayıcısına verilen hizmetin durdurulması istenir. İhlâlin durdurulması halinde bilgi içerik sağlayıcısına yeniden servis sağlanır. Servis sağlayıcılar, bilgi içerik sağlayıcılarının isimlerini gösterir listeyi her ayın ilk iş günü Bakanlığa bildirir. Servis sağlayıcılar ile bilgi içerik sağlayıcıları, Bakanlıkça istendiği takdirde her türlü bilgi ve belgeyi vermekle yükümlüdür. Bu maddede belirtilen hususların uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar Bakanlık tarafından çıkarılacak bir yönetmelikle belirlenir." Bu husus sebebi ile bildirim tarihinden itibaren 3 Gün İçerisinde içerik sitemizden tamamen silinecektir. İlgili yasa: http://www.yaybir.org.tr/yaybir/kanun/461
Telif hakkını ihlal edildiğini düşündüğünüz ve hakları sizde olan konuya yada konular varsa lütfen İletişim İçin dr10mesaj@gmail.com adresini kullanınız. Diğer türlü hiç bir bildirime cevap verilmeyecektir.

16 - 5651 sayılı kanun uyarınca gerekli durumlarda iletişim sağlanabilmesi için dr10mesaj@gmail.com adresimizi kullanabilirsiniz. Bu elektronik iletişim adresine ulaşan talep ve şikayetler en kısa sürede değerlendirilecek ve muhataba bilgi verilecektir.

17 - DR10.net kullanan herkes bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Kullanıcılarımıza saygıyla duyurulur.


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi