Doktorlar Forumu

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TUSta Başarılı Olmanın Yolu !
#1
Tıpta Uzmanlık Sınavı'nda başarılı olmak herkesin hayalidir. Şu günlerde dersanelerin liste savaşlarına hepimiz tanık oluyoruz.

Ben sanmıyorum ki birinci çıkardığı için tercih edilecek bir dersane yoktur, edilirse de yanlış!
Ben sanmıyorum ki ilk 100'de 100 kişi çıkarsa dahi tercih edilecek bir dersane yoktur, edilirse de yanlış!

Bu TUS derecelerinin kısa bir özgeçmişlerine bakacak olursanız zaten hepsi de fakültelerindeki başarılı öğrencilerdir. Ve bunların büyük çoğunluğu zaten dersanelere de ücretsiz kayıt edilmiş kişilerdir. Dersaneler fakültede başarılı olan, deneme sınavlarında iyi net çıkaran bu kişileri sadece derece yapıp listelerinde adlarını reklam etmek adına onlara tüm imkanları tanımaktadırlar. Bunu yapmak tabi ki en doğal hakları da. Bu sadece TUS'ta da olmuyor KPSS, ÖSS sınav olan her yerde bu uygulama yapılmaktadır.

Burda dikkatinizi çekmek istediğim konu TUS'ta başarının anahtarı sizin cebinizdedir. Siz isterseniz başarı gelir.

Bu nedenle eğer illa ki bir TUS dersanesine gitmeyi planlıyorsanız, çıkardığı listeleri değil, şubelere gelen hoca kadrosunu, notlarının güncelliğini ve tabi ki cebinize uygunluğunu araştırın.

Hoca kadrosunu bazen yalan yanlış verebiliyorlar bu konuda dikkatli olun, size geleceğini belirttikleri hocaların kadrosunu şubeden yazılı ve imzalı olarak alınız, buna uyulmadığı takdirde sözleşme feshine hakkınız olduğu ibaresini altına not düştürünüz.
TUS sonrası dersanelerin kendi yazdıkları "şu kadar soru yakaladık" reklamlarına asla itibar etmeyiniz. Emin olun ki onlar asla objektif olmayacaktır! Birkaç TUS'un sorularını önünüze alıp notlardan cevapları kendiniz arayın ve öyle karar verin.

Şu an şube düzeyinde mevcut 3 dersane var ve şunu açıkca ifade edeyim ki size verecekleri TUS hazırlığı açısından aralarında asla bir fark yok! Buna inanın. Bu sebeple cebinizi yormayacak olana karar vermeniz daha akıllıca olacaktır.

Son söz olarak diyorum ki " İlk tercihine yerleşen herkes TUS birincisidir".

- - - - - -

TUS konusunda her türlü danışmanlık için bana ulaşabilirsiniz.

Sevgi ve saygılarımla

Uzm. Dr. Fatih BATI
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  TUSa Hazırlanmanın EN İYİ Yolu !!! 65plus 0 540 17.01.2018, 02:14
Son Yorum: 65plus
  TUSta 3 ayda 32 puandan 60 puana nasıl yükseldim? tusgamer 0 833 26.12.2017, 17:38
Son Yorum: tusgamer

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi